En faydalı yalıtım sistemlerinin başında mantolama gelir.

Mantolama yapılarınızın ısı kayıp ve kazançları azaltılarak enerji tasarrufunu sağlar, çevrenin korunmasını, ısıl konfor ve gürültü denetimini sağlayarak daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturur.

Mantolama binayı, taşıyıcı sistemi ve yapı bileşenleri ile birlikte, tüm bu iç ve dış faktörlerden korur.

Yalıtımın amacı yapıların ömrünü uzatmak, bakım masraflarını azaltmak ve kullanıcı için sağlıklı, huzurlu, rahat kullanabileceği mekânlar oluşturmaktır.

Binalarda ısı kaybeden yüzeyler yeteri kadar yalıtılmadığında ısı kaybının yaşanmasının yanında masraflar daha da çok artar. Mantolama sayesinde yaptığınız masraflar da azalır.

Doğru mantolama malzemelerinin kullanılmasıyla iklimsel ve işitsel konforun yanı sıra yapılarda yangın güvenliği de sağlanabilmektedir.

Yalıtım sayesinde yapı elemanlarında ve yüzeylerde yoğuşmanın azaltılması, ısıtma, soğutma ve enerji sistemlerinde işletme verimliliğinin arttırılması sağlanır.

Böylelikle yapı elemanlarının dış etkilerden korunması mümkün kılınmaktadır. Binanızın ömrünü uzatmak, değerini korumak için, sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmak istiyorsanız mantolama’nın gerekliliğine önem vermelisiniz.