Sıva filesi , dışarıdan gelecek etkilere yüksek alkali dayanımına sahip fiber cam elyafın özel makinelerde iplik haline getirilerek sonrasında gerekli işlemleri yapılarak dokunması ve yapıştırıcı tutkal reçine ile kaplanarak renklendirilerek elde edilen taşıyıcı donatım malzemesidir.

Sıva filesi ürünleri ısı yalıtımı gereken yapılarda, binalarda , odalarda dış ve iç cephelerinde kullanılır.

Aynı zamanda sıva filesi zemin ve tavan yalıtımlarında sıcak ve soğuk iklim şartlarına karşı yapılan izolasyon yalıtımlarında donatı taşıyıcı malzeme olarak kullanılır.

Yapılarda, sıva filesi özellikle mantolama ısı yalıtımı yapımında sıva taşıyıcı donatısı olarak görev yapan sıva filesi, ihtiyaçları tam olarak karşılamaktadır.

Sıva harçları ise alkali içerir. Bir sıva filesinin sıvaya yani alkaliye dayanıklı olması için yüksek mukavemetli saf camdan üretilmiş olması gerekir.

Kalite anlayışımız gereği özel olarak ithal ettiğimiz sıva fileleri piyasadaki en kaliteli ve yüksek mukavemetli cam elyafından üretilmektedir.

Sıva fileleri yapılarda Isı Yalıtım Sistemleri Mantolama sıva filesi standartları CE normlarına göre özel olarak üretilmektedir.