İthal Sıva, Mantolama ve Donatı Fileleri, binaların ve Yapıların iç ve dış duvara izolasyon sıva uygulamalarıyla, ısı ve su yalıtım sistem uygulamalarıyla donatı olarak kullanım için tüm teknik özellikleri tam manasıyla karşılamaktadır.

Özellikle Mantoma ve ısı yalıtımı uygulamalarında kullanılan sıva filesinin yüksek alkali içeren çimento esaslı sıvaya, yani alkaliye, dayanıklı olması için yüksek mukavemetli en saf cam (E-Glass) elyaftan üretilmiş ve aynı zamanda yeterli miktarda apre ilave edilerek özel işlemden geçmiş olması gerekmektedir.
Aksi takdirde bina ömrüne oranla çok daha kısa sayılabilecek süre içinde, sıva içindeki bu fileler alkalinin etkisiyle eriyip yok olacaktır.
Sıva Filesinin en çok tercih edilen ürün gramajı 160 gram filedir. İthal Ettiğimiz Sıva Filesi ürün gamı; 160 gram fileden 60 gram fileye kadar çeşitlilik göstermektedir.
Sıva ve Donatı Fileleri’ nin TS EN 13499 ve ETAG’a olan uygunluğu bağımsız laboratuarlarda yapılan testlerle ispatlanmıştır.

Avantajları :
Kanıtlanmış alkali dayanımı ve sertifikalı ürün
Kullanım yerlerine göre özel ürünler İstenen uzunlukta ve genişlikte rulo sarımı
Bilgi desteği ve tecrübe paylaşımı İstenen renkte file üretimi
Stoktan teslim ve hızlı hizmet
Müşteri marka ve logosuyla file üzerine baskı imkanı bulunmaktadır.

Ambalaj ve Depolama :
Sıva Filesi poşet ambalajında 1 x 50 m rulo sarımlı, kolide dörtlü set veya 1500 m² paletli ve ya konteyner bazında sevk edilmektedir.
Müşteri ile yapılan sözleşme şartlarına uygun talep edilen logo, renk ve ambalajda da sevk edilebilir.

File Çeşitleri ve Kullanım Alanları :

160 gr 4×4 High Premium Sıva ve Mantolama Donatı Filesi:
Isı yalıtımı (mantolama) uygulamaları ile iç ve dış mekanlarda sıva uygulamalarında önerilen, TS EN 13499 standartlarında kabul edilen mukavemet değerlerini sağlayan, E Glass donatı filesidir. 160 High Premium Sıva Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı en az 160 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj:
Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

Sıva Filesi 160 gr 4×4 Premium Sıva Filesi :
Isı yalıtımı (mantolama) uygulamaları ile iç ve dış mekanlarda sıva uygulamalarında önerilen, E-Glass donatı filesidir. 160 Premium Sıva ve Mantolama Donatı Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı en az 160 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.
Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

160 gr 4×4 Standart Sıva Filesi :
Sıva Fileleri, yapıların iç ve dış duvar elemanlarındaki sıva uygulamalarıyla, ısı ve su yalıtım sistem uygulamalarında donatı olarak kullanım için istenen teknik özellikleri tam olarak karşılamaktadır. 160 Standart Sıva ve Mantolama Donatı Fileleri, beyaz, mavi ve turuncu renklerde her daim stoklu çalışılırken, müşterinin kurumsal renk tercihlerine göre de file temini mümkündür. Isı yalıtımı (mantolama) uygulamaları ile iç ve dış mekanlarda sıva uygulamalarında kullanılan, C-Glass donatı filesidir. 160 Standart Sıva Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı en az 160 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

132 gr 4×4 Yalıtım Donatı Filesi :
132 Yalıtım Donatı Filesi, yapıların iç ve dış mekanlarındaki çimento bazlı olmayan sürme esaslı su yalıtımı uygulamaları ile epoksi zemin kaplamalarında araya donatı olacak şekilde kullanılan E Glass filelerdir. 132 Yalıtım Donatı Filesi, apresiz haldeki bu yumuşak filelerin birim ağırlığı 132 gr/m2 ve file göz aralığı 4×4 mm’dir.

Ambalaj: Fileler 1 x 200 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

110 gr 4×4 Premium Sıva ve Mantolama Donatı Filesi :
Yapıların iç dış tavan ve duvarlarındaki kaba sıva uygulamalarında donatı olarak kullanılan 10 x 10 mm göz aralıklı yüksek alkali dayanımlı E-Glass filelerdir. Özellikle gaz beton tuğla duvarların kolon kiriş birleşim yerlerinden zamanla ayrılması suretiyle sıvalarda yer yer çatlamalar oluşmaktadır.
Filelerinin ister tam rulo isterse 30 cm dilimlenmiş halde tuğla beton birleşim yerine denk gelecek şekilde sıva içine donatı olarak konulması duvarlarda çatlak oluşumunu engeller.

110 gr 4×4 Premium Sıva ve Mantolama Donatı Filesi, 10 x 10 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı 110 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

75 Premium Donatı Filesi :
İç cephede yapılan alçı sıva ile ısı ve su yalıtımı uygulamalarında donatı filesi olarak kullanılan E-Glass filelerdir. 75 Premium Sıva ve Mantolama Donatı Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı 75 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 100 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

75 Standart Donatı Filesi :
İç cephede yapılan alçı sıva ile ısı ve su yalıtımı uygulamalarında donatı filesi olarak kullanılan C-Glass filelerdir. 75 Standart Donatı Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı en az 75 g/m² olup yüksek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

60 gr 4X4 Standart Donatı Filesi :
60 Standart Donatı Filesi, sürme esaslı su yalıtımı uygulamalarında donatı filesi olarak önerilen E-Glass filelerdir. Her çeşit su yalıtım malzemesi ile kullanıma uygundur. Özellikle çimento bazlı sürme esaslı su yalıtım uygulamasıyla ince bir katman oluşturmak istenildiğinde ve daha az malzeme ile rahatlıkla üzeri kapanabilecek kadar ince ve yumuşak yüksek mekanik mukavemetli bir filedir. 60 Standart Sıva ve Mantolama Donatı Filesi, 2.8 x 2.8 mm göz aralık ve birim ağırlığı 60 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlı bir filedir.

Ambalaj: Fileler 1 x 100 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.